Čistý fotbal o zápase v Kosmonosích

Zápas středočeské I. B. třídy sk. B mezi Klíčany (1. místo) a Kosmonosy (3. místo) sliboval zajímavou podívanou a přilákal mnoho diváků. Jenže ti si asi ani ve snu nepředstavovali, že klub, který o výsledku rozhodne se ten den na trávníku vůbec neukáže. Oba zmíněné celky totiž dělily nejen 4 body v tabulce, ale také 2. Ovčáry, které měly eminentní zájem, aby první Klíčany ztratily body.

A podle toho už to vypadalo ještě před úvodním hvizdem. Rozhodčí Ivo Polák (se zkušenostmi z II. ligy) si zlomyslně popískával už při nástupu mužstev, ale ten pravý koncert rozehrál až během hry.

Namísto toho, aby rozhodčí nebyl na hřišti vidět, strhnul na sebe veškerou pozornost a od 1. minuty byl na hřišti ústřední postavou; otáčení sporných situací, kouskování hry, neponechávání výhod (především hostujícímu týmu), bezmála každý kontakt odpískaný…

Stydno bylo i domácí lavičce, která se dušovala, že je v tom nevinně a naopak má zprávy o tom, že ve všem mají prsty v tabulce druhé Ovčáry. Ze zápasu, který sliboval hezký fotbal, protože hrála mužstva z čela tabulky, se tak nakonec stala fraška, která mohla potěšit snad jen samotného rozhodčího, jeho asistenty a svým výsledkem pak i zmiňované Ovčáry. Ten den by v Kosmonosech nevyhrál nejspíš ani slavný Real Madrid.

Ovčáry se teď dotáhly na 2. místo a na 1. Klíčany ztrácejí už jen jediný bod. Můžeme se tedy těšit, respektive netěšit, jak bude vypadat vzájemný zápas.

Celý článek zde: Horká půda i pro Real Madrid
Text převzat z www.cistyfotbal.cz