FK Dobrovice - Klíčany

2 - 5
FK Dobrovice TJ Klíčany

Informace o utkání

14.kolo

Hodnocení zápasu

Vstup do jarní části soutěže se nám podařil skvěle. Zápas byl hraný ve vysokém tempu a k jeho náročnosti přispěl i těžký terén. V prvním poločase se hrál bojovný zápas a oba týmy si vytvořily po jedné velké šanci. Při možnosti domácích nás podržel Tauchman, na druhé straně minul ze slibné pozice Horák. Poločas tedy skončil bez branek.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním získat tři body. Bohužel jsme hned zkraje neproměnili velkou šanci a v 50.minutě jsme poprvé inkasovali. Po inkasovaném gólu jsme chvilku přestali hrát,soupeř vyhrával souboje,přečísloval nás a vypracoval si další velkou šanci, kterou naštěstí neproměnil. Hodně nám pomohla 56.minuta, kdy byl po dobré práci Ježka faulován ve vápně Valeš a Vávra proměnil nařízenou penaltu. V následujících patnácti minutách jsme soupeře jasně přehrávali a vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou. V 62.minutě nás po samostatném úniku poslal do vedení Ježek, stejný hráč se o tři minuty později krásně trefil do centru Vávry a v 71. minutě zvýšil Horák po chytré přihrávce Ježka na 1:4. Soupeř po závaru snížil v 73.minutě. Závěr jsme si zkušeně pohlídali a v nastaveném čase završil hattrick Ježek – 2:5.

Utkání rozhodla pasáž mezi 55. a 71. minutou, kdy jsme odskočili do rozhodujícího náskoku. Kluci utkání parádně odbojovali včetně střídajících hráčů. Věřím, že nás tahle důležitá výhra povzbudí do dalších zápasů.